HYDRO-VACUUM - Kuchnia TK2

Jesteś tutaj

Zastosowanie

Kuchnie węglowe typu Tk2 - 610 przeznaczone są do gotowania, smażenia, pieczenia. Wyposażone są w: piekarnik, ruszt stały, urządzenie do regulacji dopływu powietrza pod ruszt i dźwignia obiegu spalin. W przedniej ścianie kuchni znajdują się drzwiczki paleniska, popielnika i piekarnika. Piekarnik ma izolację zabezpieczającą, która zapewnia równomierne nagrzewanie jego wnętrza, oraz jest wyposażony w blachę do pieczenia. Kuchnie węglowe Tk2 - znajdują zastosowanie w:

  • w gospodarstwach domowych,
  • domach jednorodzinnych,
  • domkach letniskowych.

Dane techniczne:

Masa kuchni 120 kg ± 10%
Odległość od podłogi do środka otworu wylotowego 750 mm
Średnica otworu wylotowego 130 mm
Ciąg kominowy ( znamionowy ) 12 Pa
Sprawność gotowania >= 25%
Sprawność cieplna >= 66%
Wydajność cieplna ( znamionowa ) >= 7900W co odpowiada spalaniu 1,6 kg węgla na godz. o wartości opałowej 25 500 kJ/kg

 

Wymiary kuchni
wysokość 850 mm
szerokość 900 mm
głębokość 600 mm
Wymiary piekarnika
wysokość 230 mm
szerokość 302 mm
głębokość 440 mm

 

Konstrukcja kuchni Tk2

Palenisko i kanały obiegu spalin są wyłożone cegłą szamotową i płytkami izolacyjnymi. W zależności od umieszczenia otworu wylotowego spalin produkuje się kuchnie, tzw. lewe ( L ), prawe ( P ) oraz w wersji niezabudowanej i zabudowanej (z szufladą). W zależności od potrzeb klient korzysta z standardowego wykonania ( otwór w ścianie tylnej ) lub samodzielnie zmienia kierunek wylotu spalin zmieniając miejscami ( tylna, boczna ) blachę wylotu spalin i nasadkę rury. Kuchnie mogą posiadać także wkład grzewczy wbudowany w komorę paleniska. Przy nominalnym ciągu kominowym - 10 Pa i przy spalaniu nominalnej dawki węgla - 1,6 kg/h wkład osiąga następujące parametry:

  • sprawność cieplna > 20%,
  • Wydajność cieplna > 2200 W

Odpowiednie podłączenie kuchni z podgrzewaczem wody umożliwia uzyskiwanie ciepłej wody w ilościach wystarczających dla jednej rodziny, z jednoczesnym gotowaniem posiłków lub pieczeniem w piekarniku oraz ogrzewaniem pomieszczenia kuchennego. Podłączając do kuchni grzejnik centralnego ogrzewania można ogrzać pomieszczenie o kubaturze > 15 m3 ( np. łazienkę ). Należy jednak liczyć się z otrzymaniem mniejszej ilości wody ciepłej.